Ochrona przed nagrzewaniem się budynku? Sprawdzamy zewnętrzne rolety typu screen. - xn--mojewntrza-jnb.pl

Trendy

Ochrona przed nagrzewaniem się budynku? Sprawdzamy zewnętrzne rolety typu screen.

Jeśli jesteś na bieżąco z prognozą pogody, zapewne wiesz, że meteorolodzy zapowiadają koniec zimy. To oznacza szybkie nadejście wiosny, na którą trzeba się przygotować. Domowe porządki i pielęgnacja ogrodu to nie wszystko. Jeżeli w tym roku czeka nas tak długie i ciepłe lato jak w zeszłym - warto poszukać rozwiązania, które pozwoli nam na cieszenie się naturalnym, słonecznym światłem bez potrzeby przebywania w zbyt gorącym pomieszczeniu. Jak to zrobić? Na pomoc przychodzi Pan Krzysztof Jaśkiewicz z Salonu Firmowego firmy Akant w Łodzi. Opowie nam o zaletach rolet zewnętrznych typu screen :)

Zanim opiszę cechy związane z funkcjonalnością rolet, chcę zwrócić Twoją uwagę również na ich wygląd. Wrażenia estetyczne są moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Najwyższej jakości tkaniny występują w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możemy wybrać rolety, które będą współgrać ze stylem domu i wnętrza. Stonowane, eleganckie barwy to teraz najmodniejsze rozwiązania designerskie.

Teraz skupmy się na tym, czego możemy oczekiwać po roletach typu screen, jeśli chodzi o ochronę przed nadmiernym nagrzaniem budynku :)

• Redukcja promieniowania słonecznego bez konieczności rezygnacji z naturalnego światła dziennego. Więc nie musimy korzystać ze źródeł sztucznego oświetlenia, a jednocześnie jesteśmy chronieni przed szkodliwością promieni.
• Optymalna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń.
• Zachowanie stałej i komfortowej temperatury w pomieszczeniu, ograniczając użycie urządzeń klimatyzacyjnych. Czyli oszczędzamy :)
• Możliwość kontroli wpadających refleksów. Sami decydujemy ile światła chcemy zaprosić do domu.

• Wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne. To również doskonała ochrona przed insektami i wszelkimi zanieczyszczeniami, np. na balkonach, werandach, altanach.
• Odporność na obciążenie wiatrem do 140km/h. Mamy więc zapewnione bezpieczeństwo podczas silnych wichur.
• Ograniczenie napływu szkodliwego promieniowania UV.
• Zapewnienie komfortu wizualnego i termicznego.
• Poprawa efektywności energetycznej budynku.

Tylu zalet nie zapewni Ci żadna inna roleta. Ja zwrócę jeszcze uwagę na dogodne możliwości sterowania roletami - sami możemy wybrać czy wolimy korzystać z pilota czy przełącznika.
Gdzie je zamówić? Najlepsza oferta czeka na Ciebie na www.akant-lodz.pl.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Porady
Decydując się na montaż balustrad w domu mieszkalnym, powinniśmy nabyć wiedzę na temat prawa budowlanego oraz oferty, jaką proponuje dzisiejszy rynek. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niełatwym zadaniem. Z pomocą przychodzi Pan Cezary Pyciarz, właściciel marki balustradowo.pl. Sprawdźmy jak przygotować się do zamówienia balustrad i na co zwrócić szczególną uwagę.
WIĘCEJ
Porady
Wnętrzarskie portale, blogi i katalogi codziennie zasypują nas propozycjami aranżacji wnętrz. Nie jest sztuką zakochać się w zdjęciu salonu w stylu glamour lub w minimalistycznej, skandynawskiej kuchni. Chłoniemy wszystkie inspiracje i często nie zastanawiamy się nad tym, jak przenieść pomysł do swoich domów i mieszkań. Uważamy, że zastosowanie projektu wnętrza w naszych pomieszczeniach da zawsze taki sam zjawiskowy efekt jak na fotografii. Razem z Panem Sebastianem Rzymskim, właścicielem pracowni projektowej Mirage Studio, rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy jak korzystać z inspiracji wnętrzarskich.
WIĘCEJ
Porady
Zima zdaje się opuszczać nas na dobre. Pierwsze przebiśniegi już zaczęły kusić zapachem wiosny, a trawa zieleni się na naszych oczach. Szczęśliwi właściciele ogrodów mają zapewne teraz dwie skrajne myśli w głowie. Jedna z nich jest bardzo optymistyczna – wizja grillowania i wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku powoduje, że na twarzy pojawia się błogi uśmiech. Druga zaś, u niektórych może wywołać grymas niezadowolenia. Mówię oczywiście o przygotowaniu ogrodu na wiosnę. Jak to zrobić, by dopiąć wszystko na ostatni guzik i móc po prostu cieszyć się soczystą, zieloną przestrzenią? Wskazówki przygotował dla nas Pan Adam Mańk z firmy Krzak :)
WIĘCEJ
Porady
Fototapeta to idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz nudnych ścian. Tym bardziej, że dzisiaj nie ma problemu z zamówieniem fototapety stworzonej na podstawie Twojego własnego zdjęcia. Efekt końcowy jest zachwycający pod jednym warunkiem... Prawidłowego założenia fototapety :) Sprawdź czy nie popełniasz 5 błędów, które najczęściej doprowadzają nas do białej gorączki ;)
WIĘCEJ
Porady
Decyzja zapadła – zamiast biegać po sklepach budowlanych w poszukiwaniu gotowych drzwi, wybieramy te na wymiar. Bo będą idealnie dopasowane do potrzeb wszystkich domowników. Bo posłużą nam przez długie lata i w końcu – bo zagwarantują nam komfort użytkowania. Jak przygotować się do złożenia zamówienia na drzwi pod wymiar? Dużą dawkę wiedzy przygotowała warszawska firma Ag Style. Zobaczmy czy ta przygoda może być łatwa i przyjemna : )
WIĘCEJ
Porady
Sypialnię można urządzić w każdym stylu. Bez względu na to czy decydujemy się na nowoczesność, klasykę czy elkektyzm - jej głównym punktem zawsze jest łóżko. To, gdzie i w jakim otoczeniu je postawimy, nie jest bez znaczenia. Aby pomóc Ci zwiększyć komfort korzystania z tego ważnego pomieszczenia, poprosiłam o kilka porad cenionego architekta. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę podczas aranżowania sypialni.
WIĘCEJ
Porady
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, w którym pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami i chłonąć tę atmosferę wszędzie, gdzie tylko jesteśmy. Przygotujmy więc nasz dom na te magiczne chwile. Wystarczy naprawdę niewiele, aby do każdego wnętrza wprowadzić ducha Świąt. Dzisiaj przyjrzymy się poszewkom na poduszki. Zapominamy o wściekle kolorowych pingwinkach, brodatych Mikołajach i bałwankach. Niech w tym sezonie króluje klasa, elegancja i... piękno.
WIĘCEJ
Porady
Niewielkie pomieszczenia można zaaranżować tak, by optycznie wyglądały na bardziej przestronne. Zamiast przekopywać internetowe fora w poszukiwaniu mało rzetelnych podpowiedzi, przeczytaj o pięciu trikach, które zdradziła nam Pani Magda Lehmann – architekt i dekorator wnętrz.  
WIĘCEJ